Bir Minik Tebessüm Olsak

Selamünaleyküm güzel insanlar…

Bu akşam biraz dertli geldim, merak etmeyin kendi derdimden değil aslında başkalarının dertleriyle dertlendiğim için bu hissiyat… Ders çalışmaya çalıştığım, yoğun bir dönemden geçiyorum, vizelerim yakın, bu yüzden yüklendim derslere, e bir yandan da size bahsettiğim TÜGVA ailem ile beraber Ramazan çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Anlayacağınız uyku harici bu kız koşturuyor vesselam. Yoruluyoruz yorulmasına da, bunlar tatlı, huzurlu yorgunluklar elhamdülillah.

Kur’an-ı Kerim ezberi yapıyor, bir yandan da çayımı yudumluyordum tam beş  dakika önceye kadar. Bir yandan sosyal medya hesaplarımız tabi Ramazan çalışmalarımız dolayısıyla her an aktif durumda. Mesaj kutuları, yorum, like butonları hiç susmuyor. Birkaç hüzünlendiğim durumda söz konusu tabii. O kadar çok ihtiyaç sahibi insan var ki yeryüzünde… Bizler hayatın karmasında yoğrulup, çok şükür keyifli günler geçirirken, o kadar çok ekmek davasıyla uğraşan, evlatlarına bir sıcak ekmek yedirmek için, onları giydirmek için uğraşan anne, babalar var ki… Utana, sıkıla, güç bela yardım istiyorlar böyle zamanlarda. Aslında bu zamanlara hapsolmamalı onlara yardımlar. Onların yardım çığlıkları 365 gün devam ediyor da, biz sadece Ramazan’da, bayramlarda duyuyoruz. Evlatları için bir umutla bizlere gelen anne, babalar gördükçe, yetim, öksüz yavrular gördükçe çok hüzünleniyorum. Bazı insanların gerçek dertlerle uğraştığını görüyorum. Birilerinin gerçekten yaşamak mücadelesi verdiğini görüyorum. Aslında bizim oflayıp, isyan ettiğimiz şeylerin dert olmadığını görüyor, kendimden utanıyorum. 

Keşke tüm dünyadaki ihtiyaç sahiplerine derman olabilsek, keşke onlara 365 gün kucak açabilsek, keşke onlardan haberdar olabilsek, bir gün değil, her gün kucak açmayı öğrenmeliyiz bence. İnsanlığımızı, vicdanımızı kaybetmeyelim, kulağımızı kapatmayalım, aman banane, başkası yapsın demeyelim. Her şeyden önce bizim bunu, sahip olduğumuz nimetlerin şükrünü eda etmek için yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Tanımadık simalara, tanıdık gülümsemeler olmak için çabalayalım. Derdimi dinler, bana kulak verirseniz hayatın daha farklı olacağını göreceğiz inşallah. 

Bir ders molasında size döktüğüm bu satırları dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. Çevremizdeki tüm insanlara bir minik gülümseme olabilmek duasıyla…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]