Çayı Açık, Muhabbeti Demli

Bu gecede çay edebiyatı yapalım dostlar:))

Nedir bu demli muhabbetlerin sırrı? Vallahi tadında gizli bana kalırsa. Bir yandan çayını yudumlarken bir yandan da muhabbetleşmek geliyor insanın içinden. Hani derler ya ‘’Kahve yalnızlık ister, çayın kalabalıkla arası çok iyidir.’’ Tam üstüne bastık. Şuan sizlerle sohbetlenirken, bende çayımı yudumluyorum.

Kasım 24, havalar buz ama içimiz sıcacık. Çayından mı, suyundan mı, dostların muhabbetinden mi bilinmez… Netice de Karadenizliyiz, bu çayın edebiyatını en iyi biz yaparız. Çaysız muhabbetlerdeki boşluğu sizde hissediyor musunuz? Belki de bunu sadece gerçek tutkunlar hissediyordur. Şöyle akşam olduğu vakit, bizim evde akşam yemeği yenir, ardından çay demlenir. Laf aramızda bazen ‘’Çaysadım.’’ diye dolanır dururum evin içinde. Ruhumun çaya olan ihtiyacını dışa vurumu sanırım.

Yorgunluğa da yakışır bu çay, hüzne de ama bence en çok da muhabbete. Kovid’in yine tüm sevdiklerimize saldırdığı bu dönemde muhabbetsiz kaldık, çaylarında eski tadı olmuyor artık. İnşallah döneceğiz eski günlerimize, çaylı, dostlu, muhabbetli demli sohbetlere. Demli sohbet dediğime bakmayın, çayı açık içerim:)) Çayı açık, muhabbeti demli lütfen. Muhabbetin demi oldukça daha da lezzetlenir. Nasıl demini almış bir çay daha lezzetli oluyorsa, muhabbetinde demini almasını isteriz.

Yahu bu kız ordan oraya bir sürü konuya atladı dediğinizi duyar gibiyim, siz benim sohbetime yetişedurun bende o sırada bir mutfağa koşup demliği kapıp geleyim, herkese benden çay! Muhabbetle kalalım…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]